Ukrainian Warchive — це цифровий архів фотографій, що документують війну Російсько-Українську війну. Мета проєкту — збереження фотографічної спадщини та пам’яті про війну на майбутнє.
Для фотографів:
Для користувачів:
Ukrainian Warchive був заснований у серпні 2022 року. Серед співзасновників архіву: фотографи Міша Педан та Еміне Зіятдінова, редактори Катерина Сергацкова та Євген Сафонов.
Команда архіву включає:
1
Серед ініціаторів: фотографи Міша Педан та Еміне Зіятдінова, а також головна редакторка Заборони Катерина Сергацкова та співзасновник Bird in Flight Євген Сафонов.
Платформа розробляється за підтримки Шведського інституту, Фонду Хассельблад та Distant Viewing Lab при Університеті Річмонду (розробники Photogrammar).
2
Архів збирає фотографії професійних фотографів, художників, в основі яких є документальний підхід, і аматорів, зроблені в Україні під час російського вторгнення, яке розпочалося 24 лютого 2022 року.
Платформа працюватиме у двох напрямках:
1. Архів – побудовано за міжнародними стандартами архівації та зберігається в двох копіях Архівні знімки зберігаються на серверах паралельно в двох країнах, аби уникнути ризику знищення, а самі зображення зберігаються у хорошій роздільній здатності в форматах .jpeg або .tiff та не доступні для перегляду користувачів;
2. Онлайн платформа – для користувачів, що знаходитимуть фотографії війни доступним способом через веб-платформу, яка дозволяє знайти знімки і інформацію про них за датою, локацією, автором або темою, порівняти з іншими джерелами і знімками
4
Фотографи стають учасниками Архіву і отримують можливості підтримки для створення власних фотопроєктів, беруть участь у виставках, публічних виступах та інших подіях, організованих Архівом або в партнерстві з Архівом.
Програма міні-грантів між залученими учасниками проєкту вартістю 800 євро для 10 авторів відбуватимуться з певною періодичністю.
Розпочнемо перше коло підтримки вже в вересні 2022 року.
5
Архів побудовано за міжнародними стандартами архівації та зберігається в двох копіях. Архівні знімки зберігаються на серверах паралельно в двох країнах, аби уникнути ризику знищення.Ніхто персонально з представників організації не впливає на архів, так як ми будуємо його за міжнародними стандартами архівації. Ось приклад платформи, які попередньо створювали розробники, з котрими наразі співпрацюємо: https://photogrammar.org/maps
6
Проект є некомерційним і не буде продавати фотографії через платформу. Сам архів в першу чергу має на меті збереження фотографій про війну. Платформа є інструментом для інформування про війну зі зручною навігацією і пошуковою системою.
Надання дозволу на некомерційне/комерційне використання третіми сторонами через платформу є виключно рішенням фотографа і буде прописано в угоді.
Надання фотографій на виставки, заходи або публікації у книгах будуть узгоджуватися з авторами.
7
1. Міша Педан – фотограф, куратор. Швеція
2. Євген Сафонов – співзасновник Bird in Flight, ініціатива підтримки підприємців в Україні Keep Going. Україна
3. Катерина Сергацкова – співзасновниця незалежного медіа Zaborona, Фонд підтримки журналістів в Україні 2402. Україна
4. Еміне Зіятдінова – фотографка, консультантка Thomson Reuters Foundation. Україна-Великобританія
Але в першу чергу фотографії відбирають автори. На даному етапі ми просимо:
Опісля команда проєкту перегляне надану інформацію та зв’яжеться з вами задля надання відповіді та уточнень.
8
Архів в довгостроковій перспективі стане одним з ключових ресурсів пошуку і аналізу фотографій, зроблених в Україні під час війни. Після першого етапу збору фотографій з початку повномасштабного вторгнення, ми плануємо розширяти часові рамки архіву до початку Євромайдану у 2013 року.
Ми співпрацюємо з фотографами та збираємо фотографічні серії та світлини документації цієї війни. Ми також просимо приймати участь у заходах, які ми організовуємо.
9
В першу чергу це залежить від контракту, який ви підписували з замовником, або агенцією, яка вас репрезентує. Ми є некомерційним культурним проектом. Отже ми радимо перевірити контракт і звязатися з замовником чи можете ви надавати ці світлини.
За потреби ми можемо зв'язатися з вашим замовником, за узгодженням підписати 3-х сторонній контракт або надати офіційного листа з запитом до вашого замовника.
10
Архів зберігає історію війни, а також українську культурну спадщину у формі візуальної документації.
Зберігатимуться сформовані серії/проєкти, що пов’язані з тематикою архіву.