← на головнуen

WArchive відкриє фотовиставку “Разом — незламні” в Херсоні

16 січня в Херсоні відкриється фотовиставка “Разом — незламні”, присвячена українському спротиву. Цивільні та військові, які протистоять російській навалі, — у фокусі.
 
Це перша в Україні виставка, яку організовує Ukrainian Warchive. Проєкт архівує знімки, що документують життя країни під час повномасштабного вторгнення, залучає фінансову підтримку для українських фотографів і влаштовує фотовиставки, присвячені війні, в Європі та у інших частинах світу. 

Виставка відбудеться всередині залізничного вокзалу Херсона. У тому самому приміщенні є “пункт незламності”, тому організатори сподіваються:  аудиторією виставки стануть як подорожні, так і херсонці, які приходитимуть до вокзалу зігрітись і зарядити гаджети.

Наразі в місті лишається не більше третини населення. Херсонці живуть під постійними обстрілами. Часом кількість атак сягає тридцяти на день. Російські снаряди влучають в інфраструктурні об’єкти, ринки, лікарні, житлові багатоповерхівки та будівлі приватних секторів. Через один удар у центр міста 24 грудня, різдвяного ранку, загинуло одинадцять людей.

“Знаючи, що мешканці Херсона щодня на власні очі бачать усі жахіття війни, ми свідомо відмовилися від надто важких світлин на виставці. І в той же час — намагалися не спотворювати реальність, — каже співзасновник Warchive та організатор виставки Євген Сафонов. — Головна ідея виставки “Разом — незламні” —  бажання підтримати херсонців, засвідчити їм солідарність та затвердити їхню віру в перемогу”. 

Серед фотографів, які беруть участь у виставці, — Анастасія Власова, Арсеній Герасименко, Євген Малолетка, Катя Москалюк, Макс Левін, Олексій Фурман, Саша Маслов, Сергій Гудак, Тімоті Фадек, Юрко Дячишин. 

Організатори також сподіваються на продовження проєкту: відвідувачі виставки матимуть змогу поділитися власними світлинами про життя в Херсоні під час окупації — найкращі фотографії стануть частиною нової експозиції.

Партнери виставки: Мистецький Арсенал, Укрзалізниця.

WArchive оголосив переможців першої хвилі конкурсу мікрогранті

Фотоархів війни в Україні (WArchive) оголосив переможців першої хвилі мікрогрантів на реалізацію фотопроєктів, пов’язаних із висвітленням життя під час війни, яку розпочала Росія проти України. Переможці отримують 800 євро і мають зробити фотоісторію або серію з 15-45 світлин протягом 6 тижнів.

Усього команда WArchive відібрала 10 проєктів українських фотографів:

Єлизавета Букреєва – «Не дивись на страждання інших»
Яна Кононова – «Radiations of War»
Юлія Кочетова – «Family Portrait»
Роман Бордун – «Марево»
Іванна Сідач – «Оберігаючи надію»
Олександр Курмаз – «Вершник на червоному коні»
Сергій Полежака – «Naïve Ukrainian Gardens»
В'ячеслав Ратинский – «Знаки війни»
Владислав Мусієнко – «Український ліричний пейзаж часів війни»
Олена Гром – «Цей божевільний, божевільний світ».

Олена здобуває стипендію 20000 шведських крон від галереї Rikstolvan, тримісячну резиденцію та виставку в галереї. Мікрогранти для українських фотографів профінансовані Шведським інститутом і Hasselblad Foundation. Фотографії, зроблені в межах мікрогрантів, увійдуть до Фотоархіву війни в Україні, а фотографи та фотографки стануть членами WArchive.

Наступні конкурси відбудуться за таким розкладом:
• друга хвиля - січень 2023 року;
• третя хвиля - березень 2023 року;
• четверта хвиля - червень 2023 року.

Слідкуйте за оновленнями на сайті або підпишіться на розсилку, щоби дізнатися новини від Фотоархіву війни в Україні першими.

Дякуємо.
Please try again
подати свою кандидатуру