← усі матеріалиen

Ukrainian Warchive оголосив переможців третьої хвилі мікрогрантів

Цього разу архів підтримав 8 українських фотографів, які висвітлюють життя країни під час війни. Серед тем, що їх досліджують автори проєктів: реабілітація ветеранів з важкими травмами, життя волонтерів та цивільних на Херсонщині, гуманітарна катастрофа на підконтрольних територіях Донецької та Харківської областях, розмінування прифронтових зон, умови життя переселенців та інше.

12 грудня 2023 року Ukrainian Warchive оголосив переможців третьої хвилі мікрогрантів. Вісім фотографів, які документують російську агресію в Україні та життя військових та цивільних під час війни, отримають по 1000 євро, а також допомогу у просуванні своїх проєктів.

Вперше команда архіву обирала проєкти не серед заявок, отриманих у ході відкритого конкурсу, а за рекомендаціями представників професійної спільноти. Фотографи, фоторедактори, куратори та керівники фотографічних інституцій запропонували кандидатів на отримання гранту, серед яких було обрано вісім переможців.

Головний волонтерський центр на залізничному вокзалі міста Львів. Фото Назара Фурика

— Ідея нашого гранту в тім, щоб підтримати дійсно важливі проєкти. І шанс на отримання такої допомоги має бути й в тих, хто не відстежує оголошення про конкурси, — пояснює директорка Ukrainian Warchive Еміне Зіятдінова. — До того ж номінацій від професіоналів — це спосіб розширити базу архіву, долучаючи до нього нові імена. Фотографи, що працюють на фронті, керують професійними спільнотами, краще знають своїх колег, тож нам важливо було почути їхню думку.

Всі переможці хвилі працюють в різних візуальних стилях та в різних тематичних напрямках.

Київський фотожурналіст Анатолій Степанов документує війну вже майже десять років. Початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну він зустрів у Краматорську і з тієї пори половину часу проводить на фронті. Степанов ходив у розвідку боєм із десантниками 79 бригади, фотографував наслідки російського обстрілу на Краматорському вокзалі 8 квітня 2022 року. Наступні шість тижнів Анатолій Степанов працюватиме над проєктом «Десять років», розповіддю про війну в Україні від 2014 року і до сьогодні. Історія складатиметься зі 100 неопублікованих фотографій автора.

Херсон, 2022 рік. Фото Ніколетти Стоянової

Інший переможець хвилі, черкаський портретист Ігор Єфімов, продовжить роботу над проєктом «Незламні» — історіями про реабілітацію українських військових, що отримали важкі поранення на війні.

— Моя мета — не лише підтримати безпосередніх героїв-учасників, примирити їх із новою реальністю, але і показати ширшому колу глядачів цю нову реальність, зробити ветеранів більш видимими для суспільства, донести до людей, що від цих воїнів не можна відвертатись, а навпаки, вони як ніхто заслуговують і потребують нашої уваги та поваги, — каже Ігор Єфімов.

Переможці третьої хвилі мікрогрантів Ukrainian Warchive

Назар Фурик (проєкт «Херсон») продовжить роботу над серією фотографій про Херсон та Херсонщину, яка розповідає про волонтерські ініціативи, що допомагають цивільному населенню регіону.

Ніколетта Стоянова («Broken Matrix») досліджуватиме, як цивільне населення почало адаптуватися до війни, з якими контрастами стикаються ті, хто повертається з фронту.

Данило Дубчак («На краю пісків») працюватиме над серією репортажів про життя переселенців у модульних містечках Запоріжжя. Про додаткові виклики, які постають перед дорослими та дітьми, що мешкають у тимчасових будиночках взимку.

Яків Ляшенко («Зруйновані життя») документує життя людей у прифронтових містечках та селах Харківської та Донецької областей. Задум автора передбачає створення платформи, яка зробить його героїв більш видимими у суспільстві.

Софія Гомін («Анімаполіс Війни») звертає увагу на проблему домашніх тварин, господарі яких загинули, або поспіхом евакуювались, залишивши своїх улюбленців. Її проєкт розповідає про травми (зокрема психічні) тварин на прифронтових територіях, а також про людей, які цих тварин рятують.

Костянтин Поліщук («Земля отруєна») досліджує проблему замінованих територій в Україні.

Ігор Єфімов («Незламні») досліджує проблему реабілітації та видимості у суспільстві тяжко поранених військових з ампутаціями.

Анатолій Степанов («Десять років») працюватиме із власним архівом і складе історію зі ста світлин, що документують війну в Україні з 2014 року.

Чернігів, Україна, Червень 2022 року. Фото Назара Фурика

Проєкти переможців увійдуть до архіву, кращі роботи будуть представлені на виставках та скринінгах, запланованих Ukrainian Warchive у 2024 році.

Загалом всього вже 28 українських фотографів отримали гранти від Ukrainian Warchive. Проєкти десятьох авторів увійшли до книги «13 історій війни», яку Ukrainian Warchive готує до публікації разом із Фондом Hasselblad та Інститутом Гуманітарних наук у Відні (IWM).

Роботи Єлизавети Букреєвої, Яни Кононової, Юлії Кочетової, Романа Бордуна, Іванна Сідач, Саші Курмаза, Сергія Полежаки, В'ячеслава Ратинского, Владислава Мусієнко, Олена Гром, Романа Пашковський були представлені на індивідуальних і групових виставках у Швеції: в Центрі Фотографії у Стокгольмі, в галереї Rikstolvan та Radhuset в Ульрісегамні.

Більше матеріалів

UKRAINIAN WARCHIVE ОГОЛОШУЄ ОПЕН-КОЛ 4 ХВИЛІ МІКРОГРАНТІВ

28.5.2024

Програма націлена на підтримку українських фотографів та фотографок у роботі над вже розпочатими документальними проєктами щодо російсько-української війни: наслідків російської агресії, життя військових і цивільних, тощо.

Посилання на форму

читати далі

Ukrainian Warchive шукає смм-редактора

14.1.2024

Архів Ukrainian Warchive містить кілька тисяч фотографій російсько-української війни і продовжує поповнюватися новими знімками. Ми підтримуємо українських фотографів грантами, проводимо виставки в Україні та за кордоном, готуємо видання першої книги та плануємо запуск онлайн-платформи. Наша головна мета — зберегти документи цієї війни для майбутніх поколінь, але ми вважаємо не менш важливим розповідати її історію вже зараз. З цією метою ми шукаємо смм-редактора.  

читати далі

Ukrainian Warchive оголосив переможців третьої хвилі мікрогрантів

12.12.2023

Цього разу архів підтримав 8 українських фотографів, які висвітлюють життя країни під час війни. Серед тем, що їх досліджують автори проєктів: реабілітація ветеранів з важкими травмами, життя волонтерів та цивільних на Херсонщині, гуманітарна катастрофа на підконтрольних територіях Донецької та Харківської областях, розмінування прифронтових зон, умови життя переселенців та інше.

читати далі

Переможці другої хвилі мікрогрантів

3.1.2023

Ukrainian Warchive оголошує переможців другої хвилі мікрогрантів на реалізацію фотопроєктів, пов’язаних із висвітленням життя в Україні під час війни.

читати далі

Програма мікрогрантів від Ukrainian Warchive: відкрито другу хвилю приймання заявок

Фотоархів війни в Україні (Ukrainian Warchive) оголошує програму мікрогрантів 2023 року на реалізацію фотопроєктів, що документують життя країни під час війни.

Програма спрямована на висвітлення широкого спектру тем (наслідки російської агресії, життя військових і цивільних тощо) в жанрі репортажної фотографії чи художнього осмислення з використанням документальної фотографії як ключового медіуму.

читати далі

Warchive відкриє виставку в Центрі фотографії у Стокгольмі

Ми раді повідомити, що працюємо над інсталяцією “Вторгнення” у Центрі фотографії у Стокгольмі, яка буде відкрита з 18 лютого до 12 березня. На виставці будуть представлені роботи 9 українських фотографів - Романа Бордуна, Єлизавети Букрєєвої, Юлії Кочетової, Яни Кононової, Саші Курмаза, Владислава Мусієнка, В’ячеслава Ратинського, Сергія Полежаки та Яни Сідаш, які отримали попередньо міні-гранти від Українського фото-архіву війни для документування життя під час війни. Слідкуйте за нашими новинами щоб дізнатися про виставку Олени Гром та про наступне коло міні-грантів!

читати далі

Warchive відкриє фотовиставку “Разом — незламні” в Херсоні

16 січня в Херсоні відкриється фотовиставка “Разом — незламні”, присвячена українському спротиву. Цивільні та військові, які протистоять російській навалі, — у фокусі.

читати далі

WArchive оголосив переможців першої хвилі конкурсу мікрогрантів

Фотоархів війни в Україні (WArchive) оголосив переможців першої хвилі мікрогрантів на реалізацію фотопроєктів, пов’язаних із висвітленням життя під час війни, яку розпочала Росія проти України. Переможці отримують 800 євро і мають зробити фотоісторію або серію з 15-45 світлин протягом 6 тижнів.

читати далі
Дякуємо.
Please try again
подати свою кандидатуру