← усі матеріалиen

Warchive відкриє фотовиставку “Разом — незламні” в Херсоні

16 січня в Херсоні відкриється фотовиставка “Разом — незламні”, присвячена українському спротиву. Цивільні та військові, які протистоять російській навалі, — у фокусі.

Це перша в Україні виставка, яку організовує Ukrainian Warchive. Проєкт архівує знімки, що документують життя країни під час повномасштабного вторгнення, залучає фінансову підтримку для українських фотографів і влаштовує фотовиставки, присвячені війні, в Європі та у інших частинах світу.

Виставка відбудеться всередині залізничного вокзалу Херсона. У тому самому приміщенні є “пункт незламності”, тому організатори сподіваються:  аудиторією виставки стануть як подорожні, так і херсонці, які приходитимуть до вокзалу зігрітись і зарядити гаджети.

Наразі в місті лишається не більше третини населення. Херсонці живуть під постійними обстрілами. Часом кількість атак сягає тридцяти на день. Російські снаряди влучають в інфраструктурні об’єкти, ринки, лікарні, житлові багатоповерхівки та будівлі приватних секторів. Через один удар у центр міста 24 грудня, різдвяного ранку, загинуло одинадцять людей.

“Знаючи, що мешканці Херсона щодня на власні очі бачать усі жахіття війни, ми свідомо відмовилися від надто важких світлин на виставці. І в той же час — намагалися не спотворювати реальність, — каже співзасновник Warchive та організатор виставки Євген Сафонов. — Головна ідея виставки “Разом — незламні” —  бажання підтримати херсонців, засвідчити їм солідарність та затвердити їхню віру в перемогу”.

Серед фотографів, які беруть участь у виставці, — Анастасія Власова, Арсеній Герасименко, Євген Малолетка, Катя Москалюк, Макс Левін, Олексій Фурман, Саша Маслов, Сергій Гудак, Тімоті Фадек, Юрко Дячишин.

Організатори також сподіваються на продовження проєкту: відвідувачі виставки матимуть змогу поділитися власними світлинами про життя в Херсоні під час окупації — найкращі фотографії стануть частиною нової експозиції.Партнери виставки: Мистецький Арсенал, Укрзалізниця.

Більше матеріалів

Ukrainian Warchive шукає смм-редактора

14.1.2024

Архів Ukrainian Warchive містить кілька тисяч фотографій російсько-української війни і продовжує поповнюватися новими знімками. Ми підтримуємо українських фотографів грантами, проводимо виставки в Україні та за кордоном, готуємо видання першої книги та плануємо запуск онлайн-платформи. Наша головна мета — зберегти документи цієї війни для майбутніх поколінь, але ми вважаємо не менш важливим розповідати її історію вже зараз. З цією метою ми шукаємо смм-редактора.  

читати далі

Ukrainian Warchive оголосив переможців третьої хвилі мікрогрантів

12.12.2023

Цього разу архів підтримав 8 українських фотографів, які висвітлюють життя країни під час війни. Серед тем, що їх досліджують автори проєктів: реабілітація ветеранів з важкими травмами, життя волонтерів та цивільних на Херсонщині, гуманітарна катастрофа на підконтрольних територіях Донецької та Харківської областях, розмінування прифронтових зон, умови життя переселенців та інше.

читати далі

Переможці другої хвилі мікрогрантів

3.1.2023

Ukrainian Warchive оголошує переможців другої хвилі мікрогрантів на реалізацію фотопроєктів, пов’язаних із висвітленням життя в Україні під час війни.

читати далі

Програма мікрогрантів від Ukrainian Warchive: відкрито другу хвилю приймання заявок

Фотоархів війни в Україні (Ukrainian Warchive) оголошує програму мікрогрантів 2023 року на реалізацію фотопроєктів, що документують життя країни під час війни.

Програма спрямована на висвітлення широкого спектру тем (наслідки російської агресії, життя військових і цивільних тощо) в жанрі репортажної фотографії чи художнього осмислення з використанням документальної фотографії як ключового медіуму.

читати далі

Warchive відкриє виставку в Центрі фотографії у Стокгольмі

Ми раді повідомити, що працюємо над інсталяцією “Вторгнення” у Центрі фотографії у Стокгольмі, яка буде відкрита з 18 лютого до 12 березня. На виставці будуть представлені роботи 9 українських фотографів - Романа Бордуна, Єлизавети Букрєєвої, Юлії Кочетової, Яни Кононової, Саші Курмаза, Владислава Мусієнка, В’ячеслава Ратинського, Сергія Полежаки та Яни Сідаш, які отримали попередньо міні-гранти від Українського фото-архіву війни для документування життя під час війни. Слідкуйте за нашими новинами щоб дізнатися про виставку Олени Гром та про наступне коло міні-грантів!

читати далі

Warchive відкриє фотовиставку “Разом — незламні” в Херсоні

16 січня в Херсоні відкриється фотовиставка “Разом — незламні”, присвячена українському спротиву. Цивільні та військові, які протистоять російській навалі, — у фокусі.

читати далі

WArchive оголосив переможців першої хвилі конкурсу мікрогрантів

Фотоархів війни в Україні (WArchive) оголосив переможців першої хвилі мікрогрантів на реалізацію фотопроєктів, пов’язаних із висвітленням життя під час війни, яку розпочала Росія проти України. Переможці отримують 800 євро і мають зробити фотоісторію або серію з 15-45 світлин протягом 6 тижнів.

читати далі
Дякуємо.
Please try again
подати свою кандидатуру